Mateřská škola Liptál
Mateřská škola Liptál,okres Vsetín

Vítejte v naší školičce!

Motto: „Vše, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v Mateřské škole.“

(Neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech, Robert Fulghum)

Tento citát výstižně vyjadřuje, jak důležitou roli v životě člověka hraje správná předškolní výchova a výuka. My jsme si toho dobře vědomi. Za dobu, během níž je naše škola provozována, jsme vybudovali skvěle fungující, zábavné a zkušenými pedagogy řízené prostředí, ve kterém se snažíme, aby se každé dítě již po krátké chvíli cítilo bezpečně a uvolněně. Každý den se odehrává dle stejného harmonogramu. Nicméně i přesto můžeme zaručit, že každá chvíle strávená v naší Mateřské škole bude pro Vaše dítě jedinečná. Aktivní pohyb, odpočinek, učení i hraní. To vše pořád dokola a přece pokaždé jinak.

Jestliže chcete mít jistotu, že Vaše dítě vykročí do velkého světa opravdového života dobře připravené a se správnými návyky, neváhejte jej svěřit do naší péče.

Mateřská škola Liptál je předškolní zařízení s celodenním provozem
a kapacitou 48 dětí. Má dvě třídy – Kuřátka – děti ve věku 3 – 4 roky, Žabky – děti ve věku 5 – 7 let.

Mateřská škola se nachází v budově ZŠ, kde byla v roce 2017 celkově zrekonstruována. U MŠ byla v minulých letech vybudována nová zahrada v přírodním stylu.

Třídy jsou vybaveny nadstandartním množstvím hraček a vzdělávacích pomůcek. Jsme škola pro všechny děti a rodiče, kterým záleží na kvalitním předškolním vzdělávání. Podporujeme úzkou spolupráci s rodiči na základě partnerství, důvěře, otevřenosti, vstřícnosti, porozumění a respektování.

Filozofie MŠ

• Chceme dětem zajistit příjemný pobyt, klidné zázemí, pocit bezpečí a lásky, radosti i poučení během doby, kterou ve školce tráví.
  • Chceme dětem ukázat svět takový, jaký je – není černý ani bílý, ale krásně barevný, je dobrý i zlý, veselý i smutný, tak jako
  • v pohádce  „ Kouzelná školička otvírá dětská srdíčka“
  • Chceme, aby naše škola zůstala školou „mateřskou“ a děti chodily s úsměvem do školky a s úsměvem domů.
  • Chceme dětem otevírat svět s láskou tak, aby na naši školičku rády vzpomínaly.

dnes, pátek 1. 3. 2024
sobota 2. 3. zataženo 12/6 °C
neděle 3. 3. polojasno 12/7 °C
pondělí 4. 3. zataženo 12/8 °C

Březnové slunce má krátké ruce.

Eudokie příznivá, ale blátivá.